אתרי תיירות
המגדל הישראלי
+
במרתף בניין בלב הרובע שמורים שרידיה של מערכת ביצורים קדומה. המערכת המרשימה "הכלואה" בתוך המרתף הקטן היא אחת מהעדויות המרשימות לגודלה וחסינותה של ירושלים בימי הבית הראשון.
מעבר לאתר
+
"החומה הרחבה" מתקופת בית ראשון
+
בלב הרובע, במקום הכי פחות צפוי למבקר בן ימינו, יש שריד של קטע חומה המרשים בגודלו ובעיקר ברוחבו. מה לחומה כה מסיבית, מי הקים אותה ולמה היא כל כך רחבה… הן רק מקצת מהשאלות שמיד צצות.
מעבר לאתר
+
כנסיית ניאה
+
בחלקו הדרומי של הרובע היהודי, ממזרח לקצהו הדרומי המשוער של רחוב הקארדו, במקום שבו אמורה היתה להימצא על פי מפת מידבא אכן נחשפו שרידיה של כנסיית "ניאה",
מעבר לאתר
+
הגלעד – קבר האחים של לוחמי הרובע בתש"ח
+
דבר משמעותי נוסף הכביד על תושבי הרובע היהודי, על-פי ההלכה היהודית, אין לקבור את החללים בתוך תחום העיר, ובפרט לא בירושלים עיר הקודש. משחלפו עוד כמה ימים ונוספו חללים הוחלט לבקש היתר מיוחד לקבורה זמנית בתוך הרובע.
מעבר לאתר
+
בתי מחסה
+
לראשונה זה דורות רבים, ניתנה ליהודים האפשרות לבנות בכוחות עצמם שכונה משלהם… בשכונה זו בחרו להתגורר ולבנות את ביתם כמה נדיבים וביניהם "בית רוטשילד" המפואר.
מעבר לאתר
+
בית הכנסת "תפארת ישראל"
+
יצא לכם להכיר או לשמוע על ניסנ'ס שול? קרוב לוודאי שיהיה מוכר לכם בשמותיו המוכרים יותר. בית הכנסת "תפארת ישראל", בית הכנסת הראשי של קהילת החסידים בעיר העתיקה
מעבר לאתר
+
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
Jticket