אתרי תיירות
אתר ההנצחה ללוחמי הרובע בתש"ח
+
תיעוד היסטורי נדיר בו נתפסו בעדשת המצלמה לא רק אנשים ומקומות, אלא ההוויה כולה טרם נפילתו של הרובע היהודי. אתר זה מנציח את זכרם של הלוחמים ותושבי הרובע שנפלו במלחמת העצמאות.
מעבר לאתר
+
הקארדו
+
מהי משמעותה של המילה קארדו? הרי אנחנו לא נתקלים במילה זו בחיי היומיום שלנו. קארדו זהו כינוי בלטינית לרחוב אשר חצה ערים מצפון לדרום. אותן הערים התאפיינו בבניית רחובות צולבים ומקבילים זה לזה
מעבר לאתר
+
המגדל הישראלי
+
במרתף אחד ברובע היהודי, שמעליו בנוי בית מגורים מודרני בתכלית, מחוברות להן יחדיו שתי תקופות עתיקות ושתי מלחמות. בה נחרבו בתי המקדש וגם נחרבה העיר.
מעבר לאתר
+
החומה הרחבה
+
מה לחומה כה מסיבית ולירושלים? מי הקים אותה? אלו רק מקצת השאלות הצצות מיד. כמעט אף אחד לא ציפה למצוא ממצא כזה כאן ברובע היהודי.
מעבר לאתר
+
כנסיית הניאה - "מריה נאה"
+
הקיסר פלאביוס  יוסטיניאנוס ששלט במאה השישית לספירה, מחליט לבנות כנסייה שתאדיר את שמה של מרים – יולדת האל. מעבר להאדרת מרים, לעיני הקיסר עמדה גם האדרת שמו.
מעבר לאתר
+
הגלעד – קבר האחים של לוחמי הרובע בתש"ח
+
דבר משמעותי נוסף הכביד על תושבי הרובע היהודי, על-פי ההלכה היהודית, אין לקבור את החללים בתוך תחום העיר, ובפרט לא בירושלים עיר הקודש. משחלפו עוד כמה ימים ונוספו חללים הוחלט לבקש היתר מיוחד לקבורה זמנית בתוך הרובע.
מעבר לאתר
+
בתי מחסה
+
לראשונה זה דורות רבים, ניתנה ליהודים האפשרות לבנות בכוחות עצמם שכונה משלהם… בשכונה זו בחרו להתגורר ולבנות את ביתם כמה נדיבים וביניהם "בית רוטשילד" המפואר.
מעבר לאתר
+
בית הכנסת "תפארת ישראל"
+
יצא לכם להכיר או לשמוע על ניסנ'ס שול? קרוב לוודאי שיהיה מוכר לכם בשמותיו המוכרים יותר. בית הכנסת "תפארת ישראל", בית הכנסת הראשי של קהילת החסידים בעיר העתיקה
מעבר לאתר
+
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
Jticket