אתרי תיירות
הבריכה המדורגת - מרכז מידע
+
החפירות הארכאולוגיות בשנת 1967 גילו לנו עולם שלם של היסטוריה – 3000 שנות היסטוריה. את המקווה המיוחד, שהוא מעין בריכה מדורגת גילו במקום אשר בעתיד יהפוך לכיכר המרכזית של הרובע היהודי.
מעבר לאתר
+
בית הכנסת החורבה
+
מעטים הם המבנים הנעשים סמלים כה מובהקים בנופה של עיר, על אחת כמה וכמה בעיר כה עמוסת סמלים כירושלים. בית כנסת 'החורבה' זכה במהלך השנים למעמד ייחודי ומובהק זה.
מעבר לאתר
+
הבית השרוף
+
שרידי ירושלים לאורך 3000 שנה נחשפו בכל המרחב… הבית השרוף הוא אחד מהעדויות המרגשות ביותר מהמאורעות שקדמו לחורבן בית המקדש בשנת 70 לספירה.
מעבר לאתר
+
הגן הארכאולוגי - מרכז דוידסון
+
הגן הארכיאולוגי- מרכז דוידסון. לגעת להתרגש ולחזור 2000 שנה אחורה לימי בית המקדש השני.
מעבר לאתר
+
הרובע ההרודיאני - מוזיאון וואהל לארכאולוגיה
+
ירושלים גדלה ומתפשטת לעבר הגבעה המערבית, אותם שכונות חדשות שנבנות, מאוכלסות על ידי עשירי י-ם אשר חלקם היו ממשפחות הכהונה כנראה.
מעבר לאתר
+
אתר ההנצחה ללוחמי הרובע בתש"ח
+
תיעוד היסטורי נדיר בו נתפסו בעדשת המצלמה לא רק אנשים ומקומות, אלא ההוויה כולה טרם נפילתו של הרובע היהודי. אתר זה מנציח את זכרם של הלוחמים ותושבי הרובע שנפלו במלחמת העצמאות.
מעבר לאתר
+
הקארדו
+
מהי משמעותה של המילה קארדו? הרי אנחנו לא נתקלים במילה זו בחיי היומיום שלנו. קארדו זהו כינוי בלטינית לרחוב אשר חצה ערים מצפון לדרום. אותן הערים התאפיינו בבניית רחובות צולבים ומקבילים זה לזה
מעבר לאתר
+
המגדל הישראלי
+
במרתף אחד ברובע היהודי, שמעליו בנוי בית מגורים מודרני בתכלית, מחוברות להן יחדיו שתי תקופות עתיקות ושתי מלחמות. בה נחרבו בתי המקדש וגם נחרבה העיר.
מעבר לאתר
+
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
Jticket