יום ירושלים-סיורים וכניסות חינם לאתרי הרובע


מידע על הסיור

חגיגות 50 שנה לשחרור ירושלים והרובע היהודי,

כניסות וסיורים באתרי התיירות ברובע היהודי בחינם!!

23.5 בין השעות  13:00-19:00

24.5 בין השעות 9:00-19:00

מסלול הסיור

האתרים שניתן לבקר בהם חינם: בית הכנסת החורבה,תערוכת לגעת ברגע,הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, מיצג אור קולי הבית השרוף והרובע ההרודיאני

ביקור בבית הכנסת החורבה ובדגם ארון הקודש הגדול בעולם הנמצא במקום. סיפורו של בית הכנסת המפואר שסימל את גבורת אנשי הרובע, את פיצוצו בשנת 19488 ובנייתו מחדש.

בכיפת בית הכנסת מרפסת מיוחדת בעלת תצפית של 360 מעלות על כל ירושלים שאסור לפספס.

ברוח ימי בית המקדש השני, נבקר בבתי הכוהנים שברובע ההרודיאני, נתקדם אל יצירות הפסיפס, המקוואות והסיפורים עוצרי הנשימה במקום שולחנות מקוריים אליו הסבו בליל הסדר בימי המקדש!.

ונגיע למופע אור קולי מרהיב בבית השרוף (בית קתרוס), המציג את סיפורה של העיר העליונה ואנשיה בליל הסדר אל מול אנשי העיר התחתונה, סיפור המרידות והחוויות.

הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, הסמוך להר הבית ולכותל המערבי, מציג היסטוריה ארוכת שנים של עיר אחת ויחידה – ירושלים. בסמוך לרחוב ביזנטי, ובתוך ארמונות אומאיים, מוצגים ממצאים מהתקופה ההרודיאנית.

הממצאים הגדולים שבשטח – הרחוב ההרודיאני, קשת רובינסון, החנויות, המקוואות, והמדרגות העולות לשערי חולדה – יחד עם הממצאים הקטנים המוצגים במוזיאון – מספרים את סיפורם של עולי הרגל הבאים לבית המקדש השני, המפואר והמשופץ על ידי הורדוס וממשיכיו.

לגעת ברגע-

לרגל יובל לאיחוד ירושלים, נפתח בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון שברובע היהודי, תערוכה מרגשת במיוחד שתספר על הרגע בו שוחרר הכותל למגוון רחב של קהלים – מבני דור שחרור ירושלים שראו וחוו את הרגע, לאלה שגדלו על הסיפור ההירואי ולדור הצעיר ממש.

התערוכה "לגעת ברגע" מספרת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית את סיפורו של הרגע שהפך עם השנים לרגע של כולנו. אותם אייקונים תרבותיים, לאומיים ודתיים שהפכו את המעמד של שחרור הכותל לעצום ומשמעותי.

מידע חיוני

- הכניסה חינם אין צורך בהרשמה מראש
- לפרטים נוספים חייגו 02-6265906
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
הזמנת כרטיסים
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
הפרשת חלה
בולה