בתים מארחים ברובע היהודי

בתים מארחים ברובע היהודי

בתים מארחים ברובע היהודי

בתים מארחים ברובע היהודי

בתים מארחים ברובע היהודי


בתים מארחים ברובע היהודי


בתים מארחים ברובע היהודי


מידע על הסיור

תיירות הרובע היהודי מזמינה את הקהל הרחב לסיור ייחודי בין בתי העיר העתיקה.

התכנית כוללת ביקור בבתיה העתיקים והחדשים של ירושלים גם יחד.

נבקר בבתי הכוהנים מתקופת בית המקדש השני, ובבית השרוף ובו עדות לחורבנה של ירושלים על בתיה. נבקר גם בבתיהם של תושבי הרובע היהודי כיום – אלו שגרים בבתים בני 150 שנים ויותר ומגדלים בהם משפחות כיום, ואלו שחיים בבתים החדשים שנבנו לאחר מלחמת ששת הימים ויכולים לפתוח חלון לחייהם המיוחדים באחד ממוקדי העניין החשובים בעולם.
ישן וחדש – בביקור אחד בירושלים.

הבתים העתיקים:

הרובע ההרודיאני – בתי עשירי ירושלים מתקופת בית המקדש השני, זמנו של המלך הורדוס. בביקור בשרידי הבתים ניתן להבחין בפאר סגנון הבניה הרומי, בצורת פסיפסים, עיטורי קירות, כלים יקרים ועוד. מצד שני, שרידי החורבן בצורת אפר ופיח השריפה מזכירים את סופה של התקופה.

הבית השרוף – ביתה של משפחת קתרוס מספר את סיפורה של משפחת כהנים עשירה בסוף ימי הבית, ואת סיפור חורבן המקדש וירושלים. במקום פועל מיצג אור-קולי הממחיש את הפערים החברתיים ערב החורבן.

בין הבתים המארחים:

בית הפרופסור – בית צר בן שלוש קומות ממפלס הרחוב, מעוטר קמרונות וציורי אומנות ומעוצב בטוב טעם וחמימות, בו גרים פרופ' צבי איל ואשתו חפציבה. סיפור חייו של פרופ' איל מלמד לא מעט על ציונות ועל מקומנו בעולם. הגג המרהיב משקיף על הר הבית ממעוף הציפור.
בית הנגר האספן – בית אקלקטי בו לכל שעון ולכל אבן – סיפור. כל רהיטי העץ בבית הם מעשה ידיו של שי, בעל הבית הנגר, ויחד הם מספרים סיפור של משפחה ירושלמית ברובע היהודי.
החצר הירושלמית – מה שהיה חצר ירושלמית קטנה מוקפת בתים קטנים – חדר לכל משפחה – הפך לביתה של משפחת חסדאי לאחר מלחמת ששת הימים. בבית התגלתה קומת מרתף חבויה ובור מים עמוק שמוביל אל מעמקי ההיסטוריה. בבור נמצא גם מצבור נשק ובו הרובה שניצב למזכרת בחלון הרחוב.
בית הקוממיות – סיפור על תקומה וציונות. לאה ואבי עלו לארץ, כל אחד לבדו, והתחתנו ללא בני משפחה, בנוכחות 30 איש. בבית מודרני ברובע היהודי גידלו את הילדים. היום מונה המשפחה עשרות צאצאים (המספר המדויק לא נחשף).
הבית הארמני – בשכנות לרובע היהודי שוכן הרובע הארמני העלום. יסמין מספקת הצצה לחייה של הקהילה הנוצרית הייחודית, עם סיפור חיים שמתחיל תחת השלטון הקומוניסטי וממשיך לירושלים. הבית העתיק עבר שיפוץ והוא מכיל חפצי אומנות ומורשת, שלכל אחד מהם סיפור.

מסלול הסיור

פרטים:

  • כל סיור כולל ביקור בשני אתרים עתיקים ובשני בתי מגורים.
  • משך הסיור – כ-3 שעות.
  • בשל מורכבות הסיור, יש להזמין ולתאם עד שבועיים מראש. ההזמנה בטלפון 4987*.
  • הסיור זמין בשפות עברית ואנגלית. אפשרות לשפות נוספות.
  • מחיר לבודד בקבוצה – 60 ₪ למבוגר, 46 ₪ לילד/נכה/סטודנט.
  • מינימום קבוצה 25 איש. מקסימום 37 איש.
  • ט.ל.ח
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
הזמנת כרטיסים
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
הפרשת חלה
9 אטרקציות ב 100