לגעת ברגע תערוכה לרגל יובל לאיחוד ירושלים

תיעוד התערוכה לגעת ברגע

תיעוד התערוכה לגעת ברגערקע כללי

לרגל יובל לאיחוד ירושלים, נפתח בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון שברובע היהודי, תערוכה מרגשת במיוחד שתספר על הרגע בו שוחרר הכותל למגוון רחב של קהלים – מבני דור שחרור ירושלים שראו וחוו את הרגע, לאלה שגדלו על הסיפור ההירואי ולדור הצעיר ממש.

התערוכה "לגעת ברגע" מספרת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית את סיפורו של הרגע שהפך עם השנים לרגע של כולנו. אותם אייקונים תרבותיים, לאומיים ודתיים שהפכו את המעמד של שחרור הכותל לעצום ומשמעותי.

הקהל הרחב על כל גילאיו –  הורים וילדים,  גדולים וקטנים, סבים וסבתות עם הנכדים – מוזמנים להגיע, לחוות, להיזכר, להתרגש יחד ולשמוע את סיפורם המיוחד של האנשים שהיו שם, שעיצבו את הזיכרון של כולנו.

במסגרת העבודה על התערוכה יצא בחודשים האחרונים, קול קורא לקהל הרחב לשלוח הצעות לפריטים ועדויות הקשורים לרגע איחוד העיר ירושלים. התקבלו מאות פניות שעברו סינון קפדני מתוכם נבחרו הסיפורים המרגשים ביותר הקשורים לנושא אותם ניתן למצוא בתערוכה.

בין הפריטים האותנטיים מרגע שחרור העיר המוצגים בתערוכה ניתן למצוא את השופר בו השתמש הרב שלמה גורן בכותל המערבי ברגע ההכרזה, העתק כתב ידה של נעמי שמר לשיר ירושלים של זהב, מפות הכניסה לעיר העתיקה בעת המלחמה באדיבות ארכיון צה"ל, פריטים מקוריים של לוחמים מתש"ח עם סיפורים מרגשים, קטעי הקול המקוריים של כתב קול ישראל כשהגיע לכותל, עיתוני היום שאחרי הרגע המרגש, פרוטוקולים מישיבת ממשלה שמראים איך תוכנן הרגע, קטעים מקוריים ומצולמים שתועדו בכניסה לעיר העתיקה בצבע ועוד.

קהל המבקרים בתערוכה מוזמן להוסיף לקיר 'הרגע שלי' את החוויה האישית שלו מרגע איחוד העיר ירושלים.

שלומית עצבה, אוצרת התערוכה : "מטרת התערוכה היא בעצם להנציח את הרגע הזה ששינה את המציאות של כולנו. הרגע של איחוד ירושלים לרגל ציון 50 שנה לאירוע. יש רגעים בודדים שנחרטים בזיכרון הלאומי, רגעים שלכל אדם בישראל יש תמונה ברורה איך נראה הרגע, פסקול מלווה וזיכרון אישי. רגע שחרור הכותל, כאשר מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה מוטה גור, הודיע בקשר כי הר הבית בידינו הוא רגע שכזה".

ההגעה לאתר הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון בתחבורה ציבורית – תחנת הכותל המערבי, או בשאטל חינם ממתחם התחנה הראשונה.

להזמנת כרטיסים עם סיור מודרך ניתן להזמין בלינק המצ"ב הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון

לפרטים נוספים בטלפון: 02-6265906

סיורים
03.10.2015
חידות בסוכות-כרטיס משפחתי ב140 ש"ח בלבד!
בחול המועד עולים לרובע היהודי ונהנים משלל פעילויות לכול המשפחה! סיורים מודרכים בבית הכנסת החורבה ובגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, מפגש עם הכהנים בבתיהם ברובע ההרודיאני ומציג אור קולי מרגש בבית השרוף והכול ב140 ש"ח בלבד! ובנוסף משחקי חידות בסוכות לכול המשפחה חינם!  
23.12.2016
כרטיס 1 ל-4 אתרים במחיר מיוחד!
קונים כרטיס אחד ונהנים מכניסה ל-4 אתרי התיירות רק ב-60 ש"ח! מבצע כזה גם זקני ירושלים לא זוכרים!
01.04.2016
בתים מארחים ברובע היהודי
סיור ייחודי בין בתי העיר העתיקה  
08.10.2015
חידת הנוסע בזמן מסע מומחז ברובע
בואו לכשעתיים  של הנאה, בה תצטרפו למסע מרתק עם שלל דמויות צבעוניות אותן יגלם שחקן בהצגה נודדת ברובע היהודי
03.10.2015
חדר בריחה וירטואלי -גיבורי התנ"ך
לראשונה בארץ – חדר בריחה וירטואלי העוסק  בגיבורי התנ"ך  חווית vive – vr משפחתית תנ"כית המשלבת תוכן וחוויה ייחודית בחדר בריחה ווירטואלי. המבקר ייכנס לחדר בריחה ווירטואלי בו יפגוש אירועים מהתנ"ך דרך משקפי תלת מימד, אותו עליו לסיים תוך רבע שעה. הוא ייקח חלק בסיטואציות ויפתור דילמות שונות מהתנ"ך בעזרתם של בני משפחתו בכדי לעבור לשלב הבא.
אירועים
25.09.2015
חופה ובר או בת מצוה ברובע היהודי
 
22.11.2015
אירועי פרטיים ועסקיים
בעיר היפה ביותר בארץ, במקום הקסום ביותר בירושלים תוכלו לקיים אירועים וטקסים מיוחדים שיזכרו לנצח.
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
הזמנת כרטיסים
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות
9 אטרקציות ב 100