אתרי תיירות
המגדל הישראלי
+
במרתף בניין בלב הרובע שמורים שרידיה של מערכת ביצורים קדומה. המערכת המרשימה "הכלואה" בתוך המרתף הקטן היא אחת מהעדויות המרשימות לגודלה וחסינותה של ירושלים בימי הבית הראשון.
מעבר לאתר
+
"החומה הרחבה" מתקופת בית ראשון
+
בלב הרובע, במקום הכי פחות צפוי למבקר בן ימינו, יש שריד של קטע חומה המרשים בגודלו ובעיקר ברוחבו. מה לחומה כה מסיבית, מי הקים אותה ולמה היא כל כך רחבה… הן רק מקצת מהשאלות שמיד צצות.
מעבר לאתר
+
כנסיית ניאה
+
בחלקו הדרומי של הרובע היהודי, ממזרח לקצהו הדרומי המשוער של רחוב הקארדו, במקום שבו אמורה היתה להימצא על פי מפת מידבא אכן נחשפו שרידיה של כנסיית "ניאה",
מעבר לאתר
+
הגלעד - קבר האחים של לוחמי הרובע
+
על-פי ההלכה היהודית אין לקבור בערי חומה בתוך תחום העיר, ובפרט לא בירושלים עיר הקודש. אולם משהחלו הקרבות הרצופים על הרובע לא היתה אפשרות להוציא את החללים מבית-החולים 'משגב לדך' אל מחוץ לתחומי העיר מתוך העיר הנצורה.
מעבר לאתר
+
בתי מחסה
+
בתי מחסה הייתה לשכונה הראשונה שנבנתה בעת החדשה על ידי יהודים. ברבות השנים בנו בשכונת "בתי מחסה" כמה נדיבים בתים נוספים וביניהם "בית רוטשילד" המפואר.
מעבר לאתר
+
בית הכנסת "תפארת ישראל"
+
בית הכנסת "תפארת ישראל" נקרא גם ניסן ב"ק על שם בונהו ומייסדו. החסידים נהגו לכנות את בית הכנסת "נישה'ס שול" שפרושו ביידיש – בית הכנסת של ניסן.
מעבר לאתר
+
מידע למבקר
אתרי תיירות
סיורים ברובע
הזמנת כרטיסים
יומן פעילויות
{{ $root.choicedDate }}
{{ data.startTime }}
{{ data.title }}
לא זמין
/
זמין
לרכישה +
לא זמין
/
זמין
לכל הפעילויות